obraz

PROJEKT EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

obraz Termoaktywni to projekt edukacji ekologicznej realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą, Kołem Naukowym BOZON, Kołem Naukowym Kliwent i Stowarzyszeniem Korona Północnego Krakowa, dzięki dotacji Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz wsparciu gmin Zielonki, Wielka Wieś, Michałowice, Igołomia-Wawrzeńczyce, Mszana Dolna.

W październiku w naszej szkole gościli przedstawiciele zespołu realizacyjnego, którzy na specjalnie przygotowanych rekwizytach (m.in. domki zbudowane z różnych materiałów) przedstawiali podstawowe prawa fizyki wskazując jak właściwie zaizolować dom, aby zużywał jak najmniej energii. Mówili także, że zużycie energii przez dom jest błędnie kojarzone tylko z zimą. Bowiem coraz częściej domy wyposażone są w klimatyzatory, które latem zużywają mnóstwo energii. W spotkaniu wzięli uczniowie klas IV-VII.

Główny przekaz zajęć podsumowany został tym, iż właściwa izolacja domu to szansa na mniejsze zanieczyszczenie powietrza, bowiem wówczas spada zapotrzebowanie na energię, a to jej wytworzenie generuje zanieczyszczenia.

obraz

 

Realizatorzy projektu

Gminne Centrum Edukacji w Igołomi
(Przedszkole Samorządowe Misia Uszatka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum)