JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

obraz Dnia 12 grudnia 2019r. w naszej szkole był dzień pełen wrażeń i przeżyć artystycznych. Tego dnia bowiem odbył się Kiermasz świąteczny oraz występy, podczas których nasi uczniowie mogli zaprezentować rodzicom swoje liczne talenty.

Podczas Kiermaszu sprzedawane były ozdoby i stroiki świąteczne, które nasi uczniowie przynieśli na Konkurs na ozdobę świąteczną. Konkurs i kiermasz zorganizowała w tym roku świetlica szkolna, a pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na potrzeby naszej szkoły. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, pracownicy świetlicy skutecznie zachęcali wszystkich do udziału. Cieszymy się, iż nasi uczniowie wraz z rodzicami tak licznie zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

Kiermasz odbywał się na korytarzu szkolnym, a w auli działy się inne cuda. Najpierw odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez Siostrę Helenę i Księdza Michała z uczniami kl. 0 - V. Podróż do Jerozolimy - to tytuł jasełek. Tegoroczne jasełka, to niezwykle barwne przedstawienie, w którym prawdę o narodzeniu Chrystusa przeżywa grupa pielgrzymów zwiedzających Betlejem. Nasi aktorzy świetnie wcielili się w swoje role. Sprawili tego popołudnia wiele radości i niezapomnianych przeżyć licznie zgromadzonej publiczności i sami przy tym nieźle się bawili. Jasełka wywołały u oglądających przeróżne emocje od śmiechu, poprzez zadumę, na fascynacji talentami młodych aktorów kończąc.

Po tych wzruszeniach przyszedł czas na młode tancerki. W tym roku grupa taneczna zmieniła wiek, poprzednią grupę tworzyły dziewczęta z gimnazjum. W tym roku postawiliśmy na młodszą kadrę, widząc w uczennicach klasy 3 ogrom talentów artystycznych. Nowa grupa o nazwie SUPER STARS, prowadzona przez panią Joannę Ruchwę, brawurowo zaprezentowała publiczności  swój układ taneczny. Był to ich pierwszy publiczny występ i dziewczęta stanęły na wysokości zadania, pozbywając się tremy i prezentując ogrom swoich możliwości. Na koniec zespół wokalny zaprezentował Kolędę dla nieobecnych, wieńcząc występy artystyczne w tym dniu.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w występach i pomoc przy kiermaszu. A rodzicom za przybycie i świąteczne zakupy.

Na koniec czas podać listę laureatów Konkursu na ozdobę świąteczną. Jury w składzie pani Katarzyna Lenczowska-Nowak, pani Małgorzata Szwajda i pani Joanna Ruchwa przyznało następujące miejsca w 2 kategoriach:

Klasy 0 - III:
I miejsce -  Stanisław Drzewiecki
II miejsce - Igor Dąbek, Robert Łyko
III miejsce - Natalia Caba

Wyróżnienia:      Milena Sarnowicz, Karol Sarnowicz, Kamil Rożdżyński, Aleksandra Gołąb, Dominik Migas, Wiktor Zimny, Magdalna Zimny, Nikola Walczyk

Klasy IV - VIII:
I miejsce -  Kornelia Pacula
II miejsce  - Zuzanna Kuchmacz
III miejsce - Aleksandra Gas, Paweł Strzelecki

Wyróżnienia:     Aleksandra Świerczek, Bartosz Kaczmarczyk, Karolina Rożdżyńska, Magdalena Kilarska

j.

Joanna Ruchwa,s. Helena i ks. Michał

Gminne Centrum Edukacji w Igołomi
(Przedszkole Samorządowe Misia Uszatka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum)